Product Code: NET4GWH ML
K/Bridge NET4GWH Faceplate Mod 4G Whi
In Stock At The Following Branches
Bedford
1 In Stock
| Cap | GU10 |
|---|---|
| Colour | White |
| Colour Temperature | 2700K |
| Diameter | 27.1mm |
| Lamp Power | 13.8W |
| Luminous Flux | 925lm |
| Amalgam Technology | No |
| Average Nominal Lifespan | 13000h |
| Body Material | ABS |
| CE Approved | Y |
| Colour Of Light | 827 |
| Colour Of Light Acc. EN 12464-1 | Warm <3300 K |
| Colour Rendering Index (CRI/Ra) | 80-89 |
| Depth (mm) | 12 |
| Energy Efficiency Class | G |
| Face Colour | White |
| Flex Outlet | N |
| FM/DAB | N |
| Fuse Fitted | N |
| Height (mm) | 86 |
| Includes 13A Switch Socket? | N |
| Includes RCD? | N |
| Ingress Protection | IP20 |
| Integrated Starter | No |
| Lamp Designation | Other |
| Lockable? | N |
| Neon Indicator | N |
| Number Of Lighting Tubes | 4 |
| Product | Faceplate |
| RJ11 | N |
| RJ45 Cat 5E | N |
| RJ45 Cat 6 | N |
| Satellite | N |
| Screwless? | N |
| Special Application | Other |
| Suitable For Electronic Ballast | Yes |
| Telephone Master | N |
| Telephone Secondary | N |
| Total Length | 130.9mm |
| TV Socket | N |
| Type | Euromod |
| USB | N |
| Voltage | 240 |
| Warranty | 15 Years |
| Weighted Energy Consumption In 1,000 Hours | 14kWh |
| Width (mm) | 147 |
| Beam Angle | Even |
| Colour Temperature | 4000 |
| Dimmable | Y |
| Lumens | 360 |
| UKCA Approved | Y |
| Unit Weight (kg) | 0.037 |
| Wattage | 5.5 W |
| UK Mainland | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £25.00 | £4.50 |
| Over £25.00 | FREE |
| UK Highlands & Islands | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £80.00 | £15.00 |
| Over £80.00 | FREE |