Product Code: SN8420 ML
K/Bridge SN8420 4 Term Jcn/Box 20A Whi
In Stock At The Following Branches
Bedford
15 In Stock
Nottingham
4 In Stock
| Cable Terminal Capacity (mm) | 1.5|2.5 |
|---|---|
| CE Approved | N |
| Colour | White |
| Current Rating | 20 A |
| Depth (mm) | 26 |
| Diameter (mm) (mm) | 79 |
| Frequency | 50 Hz |
| Ingress Protection | IP20 |
| Material | Thermoset Resin |
| Number Of Terminals | 4 |
| Product | Junction Box |
| Standards | BS EN 60670 |
| Type | Terminal |
| UKCA Approved | N |
| Unit Weight (kg) | 0.094 |
| Voltage | 230 V |
| Warranty | 25 Years |
| UK Mainland | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £25.00 | £4.50 |
| Over £25.00 | FREE |
| UK Highlands & Islands | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £80.00 | £15.00 |
| Over £80.00 | FREE |