Product Code: 10063011 WISKA
Innovative two-component cable entry made of flame-retardant plastics. This is inserted from the outside into a metric hole without thread, no assembly tool or locknut required. Can be used in enclosures with wall thicknesses of 0.2 mm or more. The cable is inserted through the soft membrane and securely sealed, also suitable for special cables or the insertion of several cables.
In Stock At The Following Branches
Bedford
7 In Stock
Nottingham
28 In Stock
| Colour | White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Nominal Diameter | 32mm |
| Colour Lamp | White |
| Connection Type Auxiliary Circuit | Screw Connection |
| Degree Of Protection (IP Rating) | IP66 |
| For Wall Thickness | 2mm |
| Halogen Free | Yes |
| Lamp Cap/base | Other |
| Light Source Included | Yes |
| Light Source Type | LED |
| Model | Trimmable (cut Away) |
| Nominal Size PG | 0 |
| Rated Voltage Ue At AC 50 Hz | 24 |
| Rated Voltage Ue At AC 60 Hz | 24 |
| Rated Voltage Ue At DC | 24 |
| Sealing Range | 1mm |
| Transformer Integrated | No |
| Type Of Fastening | Front Fastening |
| Voltage Type For Actuating | AC/DC |
| With Integrated Diode | Yes |
| With Integrated Voltage Decreasing Resistor | No |
| UK Mainland | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £25.00 | £4.50 |
| Over £25.00 | FREE |
| UK Highlands & Islands | Order by 2pm for Next Day Delivery* |
|---|---|
| Under £80.00 | £15.00 |
| Over £80.00 | FREE |
4 in Stock